...
,

PIR Sandviç Panel

420.79 

/ m2
Güvenli Alışveriş
  • Montaj Ayrıca Fiyatlandırılır
  • Toptan Fiyatlardır
  • Nakliye Hariçtir

PIR Sandviç Panel

Poliizosiyanürat (Poliisocyanurate) Dolgulu Poliüretan Sert Köpüklü Sandviç Panel boyalı sac sandviç panel sandviç panel Isı yalıtımında Poliüretan sert köpüğü , kapalı hücre yapısından su ve rutubetten etkilenmemesi , hafifliğine karşın kendini taşıyabilmesi , yaşlanmış üstün yalıtım değerlerini uzun yıllar boyunca koruması ve sıhhi olması ve sağladığı tasarruflarla yıllardan beri çeşitli alanlarda kullanılmaktadır .

Poliüretan köpüğü , yanmaya karşı dirençlerini katkılarla artırarak DIN 410 2 B 2 sınıfında yerini almıştı . Son yıllarda konut ve sanayi yapılarında , yangına karşı önlem alınması yönünde Poliizosiyanurat PIR sandviç panel hammadde üretici şirketlerin yaptıkları araştırmalar neticesinde devamlı gelişme gösteren standart testler ve yönetmeliklerin getirdikleri yaptırımları bu yönetmeliklere uyacak köpük türleri üzerinde araştırma ve geliştirme arayışlarını sıklaştırmıştı .
Yangın esnasında tutuşan cisimlerin , alevin yayılması ile birlikte çıkardıkları duman yoğunluğu kriterleri ifade etmektedir . Poliüretan sert köpüğünün yangın esnasında bu kriterlere uyabilmesi için devam eden araştırmalar POLİİSOCYANURATE köpüğünü ( PIR ) yaratmışlardır .

POLİİSOCYANURATE köpüğü esas olarak , standart poliüretan köpüğünün sertleştirici komponentini üretim aşamasında  2,5 katı zenginleştirerek ihtiva ettiği azot gruplarını , tuz esaslı ve diğer katalistler vasıtasıyla bloke ederek köpüğün moleküler yapısını değiştirerek boyutunu birkaç misli büyütmektir . Bu şekilde oluşan köpüğün tutuşabilme mertebesi çok daha yüksek derecelere çıkmaktadır .

Scroll to Top