Sandviç Panel Teras Kapama / Balkon Kapama

Açık olan ve kapatmak istediğiniz sandviç panel teras ve balkon kapama işlerini yapmaktayız. Çelik karkas, NPU – NPI – Kutu profil tarzı malzemeler ile karkas oluşturduktan sonra yağmur olukları üzerine poliüretan çatı – duvar paneli montajı uygulamalarımız uyugn fiyatları ile maliyeti düşük ve cebinizi yakmayan bir uygulamadır. Çatılarda kullanılan örtü malzemesi seçiminde binayı örtmek dışında dikkate alınması gereken pek çok etken vardır. Kullanılacak örtü malzemesinin ömrü, mukavemeti, kırılganlığı, konstrüksiyona getireceği olumlu ve olumsuz yönler, ısı, su, ses yalıtımı, yoğuşmanın önlenmesi, montaj kolaylığı ve estetik bu etkenlerin başında gelmektedir.

Sandviç panel üreten firmalar ürün kataloglarında metal sandviç panellerin çatılarda istenilen bu özelliklere cevap verebilecek niteliklere sahip olduğunu belirtmektedirler. Çatıda kullanılan metal sandviç panel kalınlıkları 3.510 cm arasında değişmektedir . Mineral yün izolasyonlu panellerin taşıdıkları yayılı yük, aşık arasındaki mesafeye göre; 7 metre aşık aralığı için ortalama 35 kg/m2, 1 metre aşık aralığı için ise 1500 kg/m2’dir. Panel ağırlıkları ortalama 15 kg/nrr’dir. Bu tür çatı panelleri %10 eğimin altında kullanılmamalıdır. Poliüretan izolasyonlu metal sandviç panellerin taşıdıkları yayılı yük ise aşık arasındaki mesafeye göre; 7 metre aşık aralığı için ortalama 25 kg/m2, 1 metre aşık aralığı için ise 1550 kg/nr’dir.

Sandviç Panel Teras Kapama

Panel ağırlıkları ortalama 12 kg/m2’dir. Bu tür çatı panelleri minimum % 27 eğimin altında kullanılmamalıdır . Ülkemizde çatı elemanı olarak genellikle poliüretan izolasyonlu metal sandviç paneller kullanılmaktadır. Binanın boyutlarına göre istenilen ölçülerde kesilerek kullanılan bu paneller 10 metre uzunluğa kadar üretilebilmektedir (Resim 1). Çatının taşıyıcı konstrüksiyonu hazırlandıktan sonra paneller çatı yüzeyine taşınarak, her biri birbiri üzerine 1520 cm binecek şekilde önce yapıştırılarak, daha sonra da vidalanarak sabitleştirilmektedirler.

(Resim 2 Resim 3). Tüm çatı panellerle kaplandıktan sonra mahya kapatılmakta ve iki panel arasında kalan boşluk cam yünü ile doldurulmaktadır (Resim 4). Ülkemizde üretilen bazı panel türlerinde, panellerin birbiri ile olan birleşimlerinde Bl sınıfı yanmazlığa sahip özel izolasyon bandı bulunmaktadır. Bu bant panelin bir yüzüne yapışmakta, bu şekilde hava ve su sızdırma sorunu ortadan kalkmaktadır . Bunlara ilave olarak çatı kaplamada gizli vidalı çatı paneli uygulamaları da mevcuttur. Bu tür uygulamanın avantajları; paneli taşıyıcı konstrüksiyona bağlayan bağlantı elemanlarının görünmezliğinin sağlanması, çatı yüzeyinde bırakılan ışıklıklar ile birleşim detaylarında estetik ve su geçirimsiz detayların elde edilmesidir.

Sandviç Panel Teras Yapımı

Sandviç Panel, 1960’lı yılların başından itibaren üretilmeye başlanmış, özellikle endüstriyel yapılarda kullanılan modern bir çatı ve cephe kaplama malzemesidir. Sandviç panel genelde iç ve dış metal (sac veya alüminyum) arasında çeşitli kalınlıklarda yapıştırılmış (mineral yün veya EPS) yalıtım çekirdeğinden oluşur. İsopanel Sandviç Paneller, panel hattına giren rulo hâlindeki iki saca önce istenen formun verilmesi, daha sonra da form kazanmış bu sacların arasına EPS ya da taşyünü yalıtım malzemelerinin otomatik olarak yerleştirilmesi ile üretilir. Paneller, kesintisiz üretim hattıyla eş zamanlı çalışan, otomatik yürüyen testereyle istenen boylarda otomatik olarak kesilir, paketlenir ve sevk edilmeye hazır hale gelir. Balkon ve teras kapama için birebirdir.

sandvic panel fiyatlari

sandviç panel teras kapama sandviç panel ustası teras balkon pergule yapımı

Sandviç Panel Teras

Sandviç Panel balkon, her renkte boyalı sac ve alüminyumdan, istenilen boy ve kalınlıkta üretilebilmektedir. Alternatif olarak, binanın içinde kalan yüzey, düz Aterpan (lifli çimento levha) ile de kaplanabilmektedir. Düz Aterpan yangın riskine karşı bölme duvarı olarak önerilmektedir. Yapıların dış yüzeylerini ısı, su ve yangın yalıtımlı olarak estetik bir biçimde çözen bu paneller, sanayi yapıları, hipermarketler, alışveriş merkezleri, elektrik santralleri, askeri ve sosyal yapılar, zirai yapılar, silolar, spor tesisleri şantiye binaları, konteynerlar, çelik ve prefabrike olan büyük boyutlu yapıların çatı, cephe ve ara duvar bölmelerinde kullanılmaktadır. Aşamalar ile Dikkat Edilecek Hususlar Panellerimizin toplam kalite süreci, özenle üretildikleri fabrikamızdan çıkışlarından sonra da devam etmektedir. Sadece yükleme sırasında değil, şantiyeye indirme ve depolama sırasında da aynı özenin gösterilmesi, yükleme, indirme ve taşıma şartların yerine getirilmesi gerekmektedir.

Kullanılacak Malzemeler

Sandviç Panel Montajı – Sandviç Panel Montaj Fiyatları

https://www.terasbalkonizolasyonu.com/

Scroll to Top